O mnie

W spotkaniach wełnianych nici, w ich trajektorii, tajemnych szlakach – widzę misterne wzory, subtelną geometrię, autentyczne emocje, a nawet zapisany upływ czasu i wzruszenia, które ze sobą niesie.

Zainteresowanie tkaniną artystyczną jest owocem moich wieloletnich doświadczeń związanych z rzemiosłem artystycznym, eksperymentów z różnymi technikami manualnymi oraz fascynacji możliwościami transformacji przestrzeni odkrytymi dzięki doświadczeniu projektanta wnętrz.

Sądzę że zestawienia barw mogą stanowić rodzaj komunikatu, że mają magiczną moc kształtowania nastrojów, wprowadzania aury i ocieplania „chłodu” architektury.

Poszukując autorskiej techniki twórczej, która spajałaby walory malarskie i misterny charakter  rękodzieła – połączyłam wytrzymałość, a zarazem delikatność wełny z geometrią pola obrazowego, ograniczonego drewnianymi ramami.

W procesie kreacji niezwykle istotny jest dla mnie precyzyjny i celowy dobór mediów oraz tworzyw.

Wełna, jako materiał niezwykle bliski człowiekowi, wykorzystywany przez stulecia zarówno do tworzenia przedmiotów użytkowych, jak i tych, które mają przede wszystkim funkcję estetyczną, posiada znaczny potencjał symboliczny. Jest przy tym wytrzymała oraz pozwala tworzyć kompozycje o perfekcyjnie wyważonym napięciu.  

Drewniane ramy stanowią fizyczny i metaforyczny stabilizator konstrukcji, a także za każdym razem – wielkie wyzwanie. Zdają się zadawać nieme pytanie: jak wypełnić tę pustą przestrzeń, by przenikały ją piękno i regularność, by była zarazem dynamiczna i harmonijna?


Inspiracje do podjęcia pracy nad obrazami płyną z bardzo wielu źródeł. Poszukuję piękna w każdym przejawie życia i staram się przekładać te poszukiwania na charakter moich abstrakcyjnych kompozycji.  Często impulsy wywołane przez niespodziewane zestawienia kolorów, które zaobserwowałam wśród zgiełku przestrzeni miejskiej albo w wyciszonej doskonałości form natury są przebłyskami zachwytu motywującego mnie do pracy.  

Podróże stanowią równie doskonałe źródło skojarzeń. Malowniczość i aura odwiedzanych miejsc zapisuje głęboki ślad w mojej wyobraźni. Wpływa na widoczne w obrazach – czasami rygorystycznie zaplanowane, a innym razem – intuicyjne decyzje o wyborze barw i kompozycji.

Wierzę, że to precyzja, wieloletnie eksperymenty mające na celu rozwój twórczej techniki oraz czas poświęcony realizacji decyduje o unikalności moich prac. Dzięki temu każdy obraz dysponuje inną energią, której chciałabym nadać moc wzbudzania pozytywnych emocji i odczuć oraz estetyzowania otoczenia.

Moje prace  eksponowane były na różnych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą  m. in. w Mediolanie czy we Florencji.

Prezentowane w galerii prace są dostępne w sprzedaży. Aby dokonać zakupu – zapraszam do indywidualnego kontaktu.